Fredag den 15. august kan du opleve en forrygende koncertaften på Mølleparkens Friluftsscene, hvor både Queen Machine og Bellami optræder. Queen Machine tager på LIVE AID 40-jubilæumstour og giver en magisk koncertoplevelse med fokus på Queen's legendariske musik. Bellami vil tage publikum med på en nostalgisk rejse gennem Kim Larsen & Bellami's mest ikoniske numre.
Tidspunkt: Fredag, 15. august 2025, kl. 20:00
Sted: Mølleparkens Friluftsscene, Mølleparken 2, 6400 Sønderborg
Entré: 400 kr + evt. gebyr
Lørdag den 16. august er der filmvisning hos Kinorama Sønderborg, hvor "Bad Guys 2 - De er super barske" vises. Filmen byder på et spændende møde med Hr. Ulv og hans bande, som tvinges ud på et sidste job af en ny pigebande. Gå ikke glip af denne filmiske oplevelse, hvor tyveri og spænding er omdrejningspunktet.
Tidspunkt: Lørdag, 16. august 2025, kl. 17:45
Sted: Kinorama Sønderborg, Østergade 4, 6400 Sønderborg
Entré: Kontakt venligst biografen for information om billetpriser
Søndag den 17. august inviterer Det Gamle Musikhus på en intim jazzoplevelse med "Jazz At The Living Room." Den Sønderjyske Hustrio optræder sammen med Malene Mortensen og Casper Christensen, som begge er profiler inden for den danske og internationale jazzscene. Det bliver en eftermiddag fyldt med melodisk jazz og musikalsk fordybelse.
Tidspunkt: Søndag, 17. august 2025, kl. 15:00
Sted: Det gamle Musikhus, Skovvej 16, 6400 Sønderborg
Entré: 120 kr + evt. gebyr
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.