Kongevej 11 i Sønderborg er solgt for 4.900.000 - se køberen og 6 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Sønderborg og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Sønderborg følger boligmarkedet i og omkring Sønderborg. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Kongevej 11 solgt for 4.900.000 kr.

Boligen overtages af Lars Christian Eskildsen Møller og Dorit Petersen Møller den 17. april. Køberen har betalt 4.900.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 23.113 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.550.000 og boligen er derfor handlet til 216% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 8 værelser på i alt 212 kvm. og er opført i 1961. Grunden er på 538 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Sønderborg

Alssundvej 57, Dybbøl solgt for 4.200.000 kr.

Boligen overtages af Pernille Lystrup Ravnsgaard og Mads Holm Laasholdt den 17. marts. Køberen har betalt 4.200.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 21.990 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.750.000 og boligen er derfor handlet til 140% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 191 kvm. og er opført i 1973. Grunden er på 913 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Sønderborg

Odinsvej 4 solgt for 2.545.000 kr.

Boligen overtages af Line Møller Bossen og Kevin Martinussen den 13. april. Køberen har betalt 2.545.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.050 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.300.000 og boligen er derfor handlet til 96% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 141 kvm. og er opført i 1969. Grunden er på 781 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Sønderborg

Blomstergade 26 solgt for 2.517.000 kr.

Boligen overtages af Michael Bjørn Krause og Lisbeth Krause den 21. april. Køberen har betalt 2.517.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 32.688 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 152% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 77 kvm. og er opført i 1925. Grunden er på 374 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Sønderborg

Svalevænget 22, Ulkebøl solgt for 1.945.000 kr.

Boligen overtages af Layal Abouzeid og Mohamed Malki den 19. april. Køberen har betalt 1.945.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 14.515 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 94% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 134 kvm. og er opført i 1962. Grunden er på 795 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Sønderborg

Augustenborg Landevej 57, Ulkebøl solgt for 1.795.000 kr.

Boligen overtages af Louise Lystrup Kjeldsberg den 13. april. Køberen har betalt 1.795.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 10.685 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.200.000 og boligen er derfor handlet til 50% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 8 værelser på i alt 168 kvm. og er opført i 1900. Grunden er på 793 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Sønderborg

Povlstoft 14, Blans solgt for 995.000 kr.

Boligen overtages af Erik Mølgaard Ibsen den 21. maj. Køberen har betalt 995.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 7.316 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 730.000 og boligen er derfor handlet til 36% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 136 kvm. og er opført i 1974. Grunden er på 828 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Sønderborg

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk